STEROWANIA CNC

NCT 201

Ewolucja elektroniki, szybsze mikroprocesory, internet, sieć, mobilny świat, niekończący się asortyment komputerów i usług odwrócił konserwatywną przemysłową elektronikę do góry nogami. W dzisiejszych czasach dobre sterowanie CNC jest nie do pomyślenia bez połączenia z siecią ETHERNET bez dużej pojemności pamięci albo PENDRIVE do zapisywania programów technologicznych lub bez urządzeń ułatwiających pracę (mysz, panel dotykowy, ekran dotykowy). Oprogramowanie systemu CNC powinno przystosować się do zwykłych technik zarządzania komputerem PC (wybierz, skopiuj, szukaj, zarządzanie plikami itd.) kompatybilność systemu plików jest bardzo ważna dla przenoszenia programów na inne maszyny, bez dodatkowych kosztów. Dla wypełnienia tych zadań w sterowaniach serii NCT 200 został zainstalowany system operacyjny Windows Embedded. Do połączenia peryferii CNC z jednostka centralną wykorzystano standardowy przemysłowy ETHERNET (EtherCAT), który jest dzisiaj ogólnoświatową normą. Ekran serii NCT 200 jest standardowo wyposażony w dotykowy ekran, który jest szeroko rozpowszechniony w przemysłowych komputerach (IPC) i przenośnych urządzeniach.

15” / 19″ Ekran dotykowy

Przyjazny interfejs użytkownika (HMI) jest najważniejszą zaletą ekranu dotykowego. Wprowadzanie danych może być wykonane poprzez wirtualną klawiaturę. Obraz klawiatury ukazuje się tylko wtedy gdy jest potrzebny. Dostosowanie innych języków i znaków narodowych nie jest problemem dzięki wirtualnej klawiaturze.

Kompatybilność

Tokarka, frezarka, szlifierka, wykrawarka CNC.
Dużą zaletą jest korzystanie z tego samego sterowania na różnych rodzajach obrabiarek, programowanie jest kompatybilne są tylko różnice technologiczne. Sterowanie serii NCT 200 może zostać zainstalowane na różnych obrabiarkach, tylko programy PLC i wymagane technologiczne makra muszą być zmienione.

Konfiguracja

15” / 19″ Monitor i jednostka centralna CPU EHU01
Maszynowy panel operatora MOP.
ESIS + NCT 201 LICENCJA

http://www.nct.hu/pdf/Pros/nct200ken.pdf

 

Comments are closed.